KRAL Ailesi

Geleneksel Tatların Modern Yolculuğu

    KRAL Ailesi, Türkiye’nin gıda sektöründeki kalite odaklı öncü ailelerden birisidir. 1967 yılında Ankara’nın Altındağ semtinde 30 m2’lik bir alanda, Kurucu büyüğümüz Mehmet KÖKSAL ile yufka ve kadayıf imalatına başlayarak köklü yolculuğuna adım atmıştır. Bu başlangıç sonrasında, gelişmesine zamanın zor koşullarında küçük ev fırınlarında üretilen kızarmış kadayıf gibi ürünleri de ekleyerek devam etmiştir.
    Sait KÖKSAL, aile geleneğini sürdürmüş, yufka kadayıf imalatına ek olarak şekerpare, kemalpaşa, pişmaniye, galeta gibi ürünleri toptan ve perakende olarak müşterilerine sunmaya başlamıştır. Bu dönemde aynı zamanda bakkal işleterek perakendeciliğe küçük bir başlangıç ta yapmıştır.
    Sait KÖKSAL’ın girişimci ruhu, 1987 yılında GİMAT Toptancılar Sitesi’nde 1700 m2’lik bir iş yerine taşınarak daha büyük hedeflere yönelik bir karar almasına yol açmıştır. Bu dönemde ürün çeşitliliğini arttırarak şekerpare, güllaç, şambaba, erişte, mantı gibi ürünlerin üretimine başlanmıştır.
    1994 yılında üçüncü kuşak olarak Recep KÖKSAL, KRAL Ailesi’ne katılmış ve aile işini daha da büyütmek için çaba sarf etmiştir. KRAL, kuşak dinamiklerinin katkısını da alarak, 1999 yılında GİMAT’taki mevcut üretim alanının yetersizliği nedeniyle şu anki Lalahan Mahallesi’nde bulunan fabrikaya taşınmışlardır. 15.000 m2 kapalı alan üzerinde olan yeni tesiste, yüksek kapasite ile her geçen gün daha da artarak üretime devam etmektedir.

    KRAL Ailesi, günümüzde Tortila, Kemalpaşa, Şekerpare, Güllaç, Şambaba, Erişte, Kurabiye, Baklavalık Yufka, Mantı, Üçgen Yufka, Böreklik Yufka, Tarhana ve Kadayıf gibi geleneksel ve inovatif ürünleri ile tanınmaktadır. Modern teknoloji, kalite ve hijyen standartlarını ön planda tutarak, Türk ve dünya mutfağının eşsiz tatlarını hızlı bir şekilde tüketiciye ulaştırmaya devam etmektedir.

    Kral Ailesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında Glutensiz Güllaç üretimi ile Çölyak hastalarının da bu lezzete ulaşmasını sağlamıştır.
Kaliteyi hedefleyen KRAL, TSE, ISO 9001:2000, ISO 22000 ve FSSC 22000 sertifikaları ile belgelendirilmiştir. KRAL tesis ve ürünlerinin uluslararası hijyen ve gida güvenlik sertifikalarını almaya dönük süreçleri pro-aktif bir şekilde takip edilmektedir.

    KRAL, “Tatlı bir buluşma” sloganıyla yola çıkarak, Türk mutfağının geleneksel eşsiz tatlarını Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerine de taşımış, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamıştır. İnovasyon ve kaliteyi bir araya getiren     KRAL Ailesi, gelecekte de gıda sektöründe öncü olmaya devam etmeyi hedeflemektedir.

TATLI BİR BULUŞMA DİLEĞİYLE….

VİZYON

Dürüstlüğümüz, tecrübemiz, kurumsal yapımızla, kaliteli ve yaratıcı ürünlerimizle, sektörümüzde akla gelen ilk marka olmayı devam ettirmek ve yeni kuşaklara 5 yıl içinde global bir marka bırakmak.

MİSYON

Gıda sektöründe, %100 müşteri memnuniyetini amaç edinen, ekip çalışmasına inanmış yenilikçi, güler yüzlü, etik değerleri ve kalite odaklılığı ilke edinmiş bir markayız.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmamızda, iletişim içinde olduğu müşterilerinin beklentileri doğrultusunda, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin de katılımıyla;
Önce müşteri memnuniyeti sağlamak,
Yaratıcı ve yenilikçi olarak ihtiyaçları karşılamak,
Standartlara, kanunlara ve yasal mevzuatlara uygun çalışmak,
Kirliliği önlemek, çevreyi korumak,
İnsan sağlığına önem vermek,
Çalışanlarımızı ve tedarikçilerimizi bilinçlendirerek,
Sürekli iyileşmek ve gelişmek amaçlanmıştır.

PRENSİP ve DEĞERLERİMİZ

Çalışanlarımıza değer veririz,
Dürüst, saygılı ve çalışkanız,
Yapıcı ve çözüm odaklıyız,
Yeni fikirlere ve yeniliklere açığız,
Kalitenin bizim işimiz olduğunu biliriz,
Çevreye ve insan sağlığına duyarlıyız.

DÜNDEN BUGÜNE `` KRAL``

 • kral@kralgida.com
 • (0312) 865 18 10 – 11
 • 19 Mayıs Blv. Lalahan Mah. No: 191 Ankara - TÜRKİYE

SAYFALAR

 • KURUMSAL
 • MARKALARIMIZ
 • İLETİŞİM

FORMLAR

 • ​KVKK AYDINLATMA METNİ
 • ÇEREZ POLİTİKASI
 • BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

SOSYAL MEDYA

 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube

KRAL FOODS - 2023